O Nas

O Nas

Drodzy Przyjaciele,

Jesteśmy szczęśliwi, że możemy się z Wami podzielić naszą pasją i wizją Stowarzyszenia Otwarty Ogród. To organizacja, która ma na celu budowanie społeczeństwa tolerancyjnego, opartego na poszanowaniu człowieka i przyrody. Wierzymy, że tylko razem możemy zmienić świat na lepsze.

Naszą misją jest propagowanie idei harmonijnego, pokojowego współżycia, potrzeby ochrony różnorodności naszego środowiska, Zielonego Ładu oraz uniwersalnych praw człowieka. Chcemy uczyć i zachęcać ludzi do otwarcia się na różnorodność kulturową i społeczną, która jest skarbem naszej planety.

Naszym głównym sposobem komunikacji będzie Portal www.opengarden.org.pl, który ma być przestrzenią spotkań i dzielenia się informacjami dla wszystkich osób i organizacji zainteresowanych tematami związanymi z szeroko pojętą ochroną środowiska oraz prawami człowieka. Na naszym portalu znajdziecie Państwo najnowsze wiadomości, artykuły, wywiady, raporty, filmy i podcasty dotyczące najistotniejszych kwestii związanych z ochroną klimatu, bioróżnorodności, prawami człowieka w Polsce, Europie i na świecie. Znajdziecie również najważniejsze akty prawne dotyczące poruszanych kwestii.  Odwiedzający nasz Portal będą mogli zapoznać się także z profilami różnych organizacji działających w tych dziedzinach i skontaktować się z nimi.

Nasz portal będzie pokazywał, między innymi, różne grupy społeczne zamieszkujące na terenie Polski (i w pewnym stopniu Europę i inne kontynenty). W tym miejscu znajdzie się miejsce dla każdej grupy narodowej, etnicznej, wyznaniowej czy też takiej, która czuje się inna. Uznajemy bowiem, że podstawowym prawem człowieka jest życie w pokoju, w zdrowym różnorodnym środowisku.

Znajdziecie tutaj ważne regulacje związane z prawami człowieka i środowiska. Są to dokumenty, które regulują podstawowe zasady i normy ochrony godności ludzkiej oraz zrównoważonego rozwoju. Niektóre z nich to: Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej, Konwencja o różnorodności biologicznej i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z tymi i innymi aktami prawnymi, które mają wpływ na nasze życie i przyszłość naszej planety.

Planujemy również inne działania w zakresie szeroko pojętych praw człowieka i ochrony środowiska

Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi organizacjami i instytucjami, które dzielą nasze cele i wartości. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszej strony internetowej i dołączenia do naszej społeczności Open Garden. Razem możemy zrobić więcej!

O Nas – poniżej nasze oficjalne dokumenty oraz zakładka do strony kontaktowej.

Statut | Dokument KRS | Kontakt

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist